neinava
19 بهمن 1401 - 15:14

اعتبارات تخصیص یافته به استان فارس ۳۰۰ درصد رشد داشته است

مهر- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس گفت:اعتبارات تخصیصی به پروژه های استان فارس ۳۰۰ درصد رشد داشته است.

به گزارش خبرگزاری مهر، اسماعیل محبی‌پور صبح چهارشنبه در مراسم افتتاح پروژه‌های شهرستان مُهر اظهار کرد: تعداد پروژه‌های عمرانی در استان فارس نسبت به سال گذشته صد در صد افزایش پیدا کرده و هزینه‌هایی که در این زمینه صرف شده سه برابر سال گذشته است؛ در واقع شاهد رشد ۳۰۰ درصدی در اعتبارات تخصیص داده شده به پروژه‌ها در استان فارس هستیم.

وی، با اشاره به راه اندازی پروژه آبرسانی روستاهای هرج و باغ چاله اسیر، افتتاح مدرسه معزی، کلنگ‌زنی مدرسه ابتدایی ۶ کلاسه مرحوم مهدی نوری و بهره‌برداری از مخزن ۵۰۰ متر مکعبی خوزی از در شهرستان مهر در ایام دهه فجر افزود: مشارکت خیرین در افتتاح و آغاز عملیات اجرایی این طرح‌ها برجسته است.

محبی‌پور با اشاره به افتتاح مدرسه معزی حاجی آباد و خواجه مراد گفت: امیدواریم افتتاح این مدرسه به کام مردم و دانش‌آموزان شیرین باشد و معلمان هم قدر این نعمات را بدانند.
وی یادآور شد: چهل و چهار سال از انقلاب اسلامی گذشت؛ شرایط تحصیل تا قبل از پیروزی انقلاب به ویژه در این مناطق محروم بسیار نامطلوب بود اما در حال حاضر کشور به لطف الهی و از برکت وجود شهدا و همت علما روز به روز در مسیر پیشرفت در حال حرکت است.

وی اضافه کرد: با وجود سختی‌هایی که متحمل شدیم اما این اتفاق رقم خورده است. البته این موفقیت‌ها را نمی‌توان صرفاً به اقدامات دولت نسبت داد بلکه نتایجی که حاصل شده، آورده نظام جمهوری اسلامی ایران است؛ تمامی دستگاه‌ها و همه مردم همت کردند تا شاهد این اتفاقات خوب در سطح استان و کشور باشیم.

محبی‌پور خطاب به مربیان و مدیران مدارس گفت: در نظام جمهوری اسلامی به دنبال پرورش انسان شایسته هستیم؛ بایستی این موضوع را مورد بررسی قرار دهیم که دختران و پسران شایسته در نظام جمهوری اسلامی باید چه ویژگی‌هایی داشته باشند. ما به دنبال ارائه یک الگوی زندگی موجه مادی و معنوی در جغرافیای جهان هستیم.

وی، با اعتقاد به اینکه زیبایی کار ما در جمهوری اسلامی همین همکاری‌ها و هماهنگی‌ها است، گفت: هرچند وظایف اصلی بر عهده دولت است اما زیبایی کار جمع شدن دور همدیگر برای به سرانجام رساندن رویکردهایمان است؛ برای اینکه بتوانیم امور را به اتفاق هم پیش ببریم و این تمرینی است برای ارائه یک الگوی موفق برای ایجاد رابطه بین مردم و حاکمیت است.

در سفر معاون استاندار فارس به شهرستان مهر، طرح‌های آبرسانی روستاهای هرج و باغ چاله اسیر، مدرسه معزی و مخزن ۵۰۰ متر مکعبی خوزی به بهره‌برداری رسید و عملیات اجرایی ساخت مدرسه ابتدایی ۶ کلاسه مرحوم مهدی نوری نیز به مناسبت دهه فجر آغاز شد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1027912