neinava
18 دی 1401 - 17:03

شناسایی بیش از ۶۶۵٠ مشترک بد مصرف در فارس

شیراز- مدیرعامل شرکت گاز فارس گفت: در سطح استان ۶۶۵۰ مشترک خانگی بدمصرف شناسایی و به آنها اخطار داده شده است تا ظرف مدت ۱۰ روز نسبت به کاهش مصرف اقدام کنند.

به گزارش خبرگزاری مهر، علی‌اکبر میدان شاهی ظهر یکشنبه با اشاره به اهمیت مدیریت مصرف گاز طبیعی در سطح فارس گفت: بر اساس اعلام مرکز ملی دیسپاچینگ، مشترکان خانگی که در پلکان‌های ۱۱ و ۱۲ قرار می‌گیرند به عنوان افراد پرمصرف قلمداد شده و اخطار مدیریت مصرف دریافت می‌کنند.

او خواستار رعایت الگوی مصرف از سوی تمام اهالی استان شد و بیان کرد: در صورت رعایت نکردن الگوی مصرف، اشتراک گاز افراد پرمصرف با اطلاع قبلی قطع خواهد شد.

مدیرعامل شرکت گاز فارس در بخش دیگری از سخنانش با ارائه آمار و ارقامی که نشان از پایش دقیق مصرف مشترکان دارد، اظهار کرد: در سطح استان فارس ۶۶۵۰ مشترک خانگی بدمصرف شناسایی شده و به آنها اخطار داده شده تا ظرف مدت ۱۰ روز نسبت به کاهش مصرف اقدام کنند.

میدان شاهی همچنین با بیان اینکه دستیابی به شبکه پایدار گاز نیازمند همکاری یکایک مشترکان است، عنوان کرد: ۵۳ مورد از مشترکان به اخطارهای مدیریت مصرف توجهی نکردند و اقدامات لازم در راستای قطع گاز آنها با اخطار قبلی صورت گرفت.

او خاطرنشان کرد: این مشترکان عموماً از جریان گاز طبیعی برای گرمایش استخر و جکوزی در ویلاها استفاده می‌کردند.

مدیرعامل شرکت گاز فارس در ادامه با تشریح برخی از راهکارهای تشویقی، خاطرنشان کرد: چنانچه مشترکین بخش خانگی نسبت به کاهش مصرف نسبت به سال گذشته اقدام کنند، به ازای هر یک درصد کاهش مصرف در حجم گاز از سه درصد تخفیف در صورتحساب گازبها برخوردار خواهند شد

منبع: مهر
شناسه خبر: 963427